top
logo

FCHB petřvaldský Slavoj porazil! PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Říjen 2009 19:33
Slavoj Petřvald – FC Horní Bludovice 1-3 (1-2)

V sobotu naše fotbalisty čekal nelehký úkol, když zajížděli na půdu Slavoje Petřvald, který ještě minulou sezónu válel 1.B třídu. Momentálně se pohybuje ve středu ligové tabulky, a proto nebylo překvapením, že v tomto zápase chtěl uspět. Počasí bylo deštivé, a hrstka diváku, která na tento duel dorazila, byla zvědavá jak se sním oba celky vypořádají.

Domácím se vstup do zápasu vydařil náramně, když hned první střelu brankář Tvardík neudržel, a míč po jeho rukavicích sklouzl za postranní čáru. Po následném rohovém kopu se domácí ujali vedení 1-0. Hráči FCHB však brzy odpověděli, když ve 4. minutě po nádherném centru Zdražila hlavou srovnal na 1-1 Baranek. V 10. minutě se mohl do listiny střelců zapsat Směták, ale jeho hlavičku brankář domácích vytlačil nad břevno. Ve 23. minutě hráč Slavoje vyslal jedovatou střelu směrem na Tvrdíka, ale ten ji bravurně kryl. Ve 25. minutě měl skvělou příležitost Vohánka, ale jeho hlavička směřovala nad bránu domácích. Bludovičtí v prvním poločase působil na hřišti lepším dojmem. Odměnou jim byla ve 44. minutě druhá branka, kterou vsítil Šturc. Do šaten se šlo po zásluze za stavu 1-2 pro Bludovice.

Po změně stran měl první příležitost Vohánka, ale jeho pokus skončil těsně vedle domácí brány. V 55. minutě se v pokutovém území Petřvaldu krásně uvolnil Baranek, který našel Vohánku, a ten z otočky pojistil vedení hostů. V 56. minutě za stavu 1-3 trenér Bariš poslal místo Baranka na hřiště Brinzíka. Domácí nechtěli svou kůži prodat lacino. V 62. minutě měli skvělou příležitost ke vstřelení kontaktní branky, ale jejich pokus minul Tvardíkovou bránu. Na opačné straně měl možnost skórovat Brinzík, ale ani jeho dorážka po Zdražilově střele nenašla svůj cíl. V 67. minutě po přímém kopu Smětáka zachránilo domácí břevno. V 69. minutě měli petřvaldští poslední příležitost utkání zdramatizovat, ale míč za záda Tvrdíka se jim dostat již nepodařilo. Hráči FCHB pokračovali ve vysokém nasazení a osudy utkání neponechali náhodě. Během posledních 20 minut si vypracovali spoustu šancí, ale ani jednu z nich se jim nepodařilo proměnit v gól. V 81. minutě došlo ještě k jednomu střídání ve žluto- zelených dresech, když místo Antonczyka se do hry zapojil Vítek.  Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím našich hráčů v poměru 3-1.

Naši hráči tentokrát podali po celé utkání skvělý výkon. Předčili svého soupeře rychlostí, bojovností, nasazením a touhou po vítězství. Díky této výhře náš tým nadále vede ligovou tabulku s jednobodovým náskokem před mužstvem FK Těrlicko. To bude naším dalším soupeřem. Věříme, že v utkání podzimu, hráči Bludovic předvedou opět famózní výkon a jejich fanoušci je v hojném počtu podpoří!!!! FCHB do toho!!!!!!

Sestava FCHB:  Tvardík  –  Wodecki, Směták, Zedník©, Timp  – Zdražil, Kvapil J., Antonczyk (81. Vítek), Šturc  – Vohánka, Baranek (56. Brinzík)

Branky FCHB: Baranek, Šturc, Vohánka

Žluté karty FCHB: Wodecki, Kvapil J., Vohánka
 
Důležité body s Doubravou! PDF Tisk Email
Úterý, 06 Říjen 2009 04:07
FC Horní Bludovice – B.F. Doubrava  4-2 (3-2)

V neděli odpoledne se v Bludovicích odehrál velmi zajímavý duel, kdy na náš stadión zavítal tým B.F. Doubrava. Ten si v průběhu letošní sezóny vede docela dobře a pohybuje se v horních patrech ligové tabulky.

Domácím hráčům se vstup do tohoto zápasu nepovedl, když ve 3. minutě po chybě brankáře Kvapila otevřel skóre hostující Široký. O dvě minuty později měli hosté příležitost ke vstřelení druhé branky, ale tentokrát ji neproměnili. V 7. minutě se hráčům FCHB zdařila krásná kombinační akce a Bezdíček hlavou srovnal skóre na 1-1. Hlavičkový souboj v našem pokutovém území - foto Petr SmejkalVe 12. minutě rozehrával přímý kop Vohánka, ale jeho střela těsně minula soupeřovou bránu. Svůj cíl našla střela hostujícího Hudečka, který v téže minutě a po další hrubce domácího brankáře, poslal hosty opět do vedení. Naši hráči dokázali rychle odpovědět Vohánkou, který ve 14. minutě srovnal na 2-2. Hráči FCHB byli v prvním poločase lepším týmem. Ve 26. minutě pronikl do pokutového území Timp, kde byl faulován, ale pomezní rozhodčí nepochopitelně odmával faul před jeho územím. Takže se nekopala penalta, ale pouze přímý kop. Ve 39. minutě se domácí radovali potřetí. Po pravé straně se krásně uvolnil Baranek a jeho centr našel Vohánku. Ten hlavou poslal míč za záda brankáře hostů. Ve 41. minutě mohl Baranek poslat Bludovice do dvoubrankového vedení, ale jeho šanci zlikvidoval brankář Doubravy. Do šaten se šlo za stavu 3-2 pro domácí.

Na začátku druhého poločasu měli fotbalisté Bludovic možnost pojistit si vedení, ale hlavička Dobřického skončila jen na břevně soupeřovy brány. Ve 49. minutě hosté odpověděli stejnou mincí, když po přímém kopu orazítkovali břevno Kvapilovy svatyně. V 56. minutě vyslal na bránu hostů střelu Dobřický, ale brankář ji kryl.Miroslav Kvapil měl v tomto utkání hodně práce - foto Petr Smejkal V 60. minutě přišel ve středu hřiště o míč Vohánka a hosté se ocitli osamoceně před brankářem Kvapilem, ten se tentokrát blýskl skvělým zákrokem a svůj tým podržel. V té době začalo mužstvo FCHB pomalu vyklízet pole. Jejich hra začala být nepřesná a hodně nervózní. To nahrávalo soupeři, který podnikal nebezpečné útoky směrem na naši bránu. V 62. minutě došlo k prvnímu střídání, kdy místo Vohánky přišel Šturc. Hosté se nadále snažili o vyrovnání, ale to se jim nedařilo. V 74. minutě podnikli hráči FCHB ojedinělou akci. K míči se dostal Baranek a nedal hostujícímu brankáři šanci. Za stavu 4-2 se trenér Bariš rozhodl k dalšímu střídaní, kdy místo Timpa nastoupil do utkání Brinzík. V 78. minutě fauloval ve středu hřiště hráč Doubravy Bezdíčka. Ten si ještě ze soupeřem něco vyříkal. Rozhodčímu to nebylo zrovna po chuti a poslal oba aktéry předčasně do šaten. Hosté pořád cítili možnost osudy celého zápasu zvrátit.FCHB v obranné činnosti - foto Petr Smejkal V 86. minutě k tomu měli blízko. To po závaru v našem pokutovém území, dvakrát na brankové čáře v akrobatické pozici, zachránil náš tým Dobřický. V 87. minutě Baranka vystřídal Wodecki, který si tak odbyl svou premiéru v dresu Bludovic. Do konce utkání se nic podstatného neudálo a po posledním hvizdu rozhodčího, zůstalo na tabuli svítit skóre 4-2 ve prospěch domácího celku.

Hráči a příznivci FCHB mohou být spokojení ze ziskem velmi důležitých tří bodů. S předvedenou hrou již nikoliv, když od 60. minuty jsme zcela přenechali iniciativu svému soupeři a do konce utkání strachovali o výsledek.  Zápas se evidentně některým hráčům nepovedl a byla znát i absence několika opor týmu. Během týdne je zapotřebí výkon mužstva přehodnotit a připravit se k dalšímu mistrovskému utkání, které náš celek odehraje tuto sobotu na půdě Slavoje Petřvald. FCHB do toho!!!

Sestava FCHB:  Kvapil M. –  Jasiok©, Směták, Bezdíček, Švirk  – Timp (74. Brinzík), Dobřický, Pašek, Zdražil  – Vohánka (62. Šturc), Baranek (87. Wodecki)

Branky FCHB: Vohánka 2, Bezdíček, Baranek

Žluté karty FCHB: Směták

Červené karty FCHB: Bezdíček
 
Dobrý výkon, ale bez bodů PDF Tisk Email
Středa, 07 Říjen 2009 20:37
FC Horní Bludovice – FC IRP Český Těšín (dorost) 0-2 (0-1)

Další domácí utkání pro naše borce nedopadlo bodově dobře, ale výkon se od zápasu na zápas lepší. S Českým Těšínem jsme sehráli vyrovnané utkání , při kterém se nám opět nepodařilo využit naskytnuté příležitosti a vstřelit gól. Prví poločas naši kluci prohráli 0-1. Do druhého poločasu nastoupili s chutí vývoj utkání změnit. Náš útok si vypracoval několik slibných šancí, ale gól se nám nepodařilo vstřelit. Nakonec hosté přidali ještě jednu branku a mohli se radovat z vítězství 0-2. Skvělý výkon v tomto utkání předvedli záložníci Bukovjan s Víškem a brankář Velička, kteří podrželi náš tým.

Nezbývá než doufat, že naši dorostenci budou pokračovat v dobrých výkonech a v příštím domácím utkání proti FK Těrlicko získají tolik potřebné body.

Sestava FCHB: Velička – Müller, Sýkora, Mazurek (48. Havlíček), Košař – Víšek, Bukovjan, Janoštík (52. Svoboda) – Foltýn, Mach (64. Sabol), Ševčík (72. Kročil)

Žluté karty FCHB: Ševčík
 
FCHB poraženo!!! PDF Tisk Email
Úterý, 29 Září 2009 20:31
FK ČSAD Havířov - FC Horní Bludovice  4-2 (2-2)

K druhému venkovnímu utkání v řadě zajížděli naši fotbalisté na půdu ČSAD Havířov. Po jednoznačném vítězství proti Slavoji Rychvald a podle postavení v tabulce, byl tým FCHB pasován v tomto duelu do role favorita.

A nutno říci, že od úvodního hvizdu rozhodčího se ujali své role jak se patří. Hned v 5. minutě brankář domácích lovil míč ze své sítě poprvé. To se pravou stranou uvolnil Vohánka a jeho centr dopravil do brány Šturc. Hráči FCHB v té době působili sebejistým dojmem a svého soupeře nepouštěli ke slovu. Prvním varováním byla situace ve 22. minutě, kdy útočník domácích se řítil sám na branku Tvradíka. To netušil, že za ním dobíhá Timp a pohotovým skluzem mu míč vykopnul a odvrátil nebezpečí. Ve 25. minutě uhodilo opět na straně ČSAD. V pokutovém území byl nedovoleně zastaven Šturc a rozhodčí neváhal, a nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Vohánka. Zdálo se, že naši hráči mají vše pod kontrolou a průběh zápasu si pohlídají. To by, ale nesměli vytvářet školácké chyby. První z nich se dopustil ve 29. minutě zkušený Jasiok, který při rozehrávce ve svém obranném pásmu poslal míč přímo na kopačku domácího hráče, a ten už neměl problém bezmocného Tvrdíka překonat poprvé. Ve 36. minutě si domácí celek vytvořil další nebezpečnou šanci, ale tentokrát se skóre neměnilo. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za stavu 1-2 , vytvořil další hrubku Vohanka, který ve středu hřiště přišel o míč, a domácí hráč pohotovu střelou z 16 metrů prostřelil Tvardíka. První poločas skončil nerozhodně 2 -2.

Do druhého poločasu nastoupil tým FCHB beze změn v sestavě. Očekávalo se, že hráči z Bludovic strhnou vedení na svou stranu. Z jejich hry však byla patrná nervozita a nejistota. Nikdo neměl odvahu vzít otěže zápasu na své bedra a jedna nepřesná přihrávka střídala druhou. Evidentně bylo poznat, že role středního záložníka Vohánkovi vůbec nesvědčí. Proto se trenér Bariš rozhodl k prvnímu střídání. V 55. minutě šel na hřiště místo Šturce Pašek. Ten v prvních zápasech předváděl skvělé výkony a patřil mezi tahouny celého mužstva. Jak se později ukázalo měl menší zdravotní problémy, a proto nemohl nastoupit do hry od začátku utkání. V 57. minutě zlikvidoval Tvardík další nebezpečnou střelu domácích. Havířovští vycítili, že mají jedinečnou možnost tým FCHB porazit. V 59. minutě se na hřišti objevil Fišer, který nahradil Timpa. Pak přišla 63. minuta a hrubka ve středu hřiště. Tentokrát přišel o míč Pašek a domácí hráč vyslal nepříliš podařenou střelu směrem na Tvardíka. Míč se však před naším brankářem odrazil tak nešťastně, že úplně změnil směr letu a skončil v naši síti. ČSAD se tak podařil skvělý obrat. O 4 minuty později se na branku FCHB valil další nebezpečný útok. Tvardík však vyběhl z brány a pokus Havířova zmařil. Bohužel při tomto zákroku došlo k jeho zranění a do brány se postavil Kvapil. V 75. minutě nedovoleně zastavil Fišer pronikajícího hráče ČSAD v pokutovém území a byla z toho penalta, která uzavřela skóre celého duelu. Za stavu 4-2 se hráči z Bludovic snažili seč mohli, ale snížit natož srovnat se jim zápas už nepodařilo. V 86. minutě ještě Antonczyk nastřelil tyč, ale to bylo z naši strany vše.

Tento zápas naši fotbalisté nezvládli a připsali si na své konto první prohru v letošním ročníku. Nadále však vedou ligovou tabulku z jednobodovým náskokem před FK Těrlicko. Je zapotřebí vyvodit důsledky neúspěchu a připravit se na další náročný zápas, který se uskuteční již tuto neděli. Věříme, že hráči FCHB své fanoušky nezklamou a proti B.F. Doubrava na domácí půdě předvedou skvělou hru. FCHB do toho!!!!

Sestava FCHB:  Tvardík (67. Kvapil M.) – Jasiok, Směták, Zedník©, Timp (59. Fišer)  – Antonczyk, Dobřický, Vohánka, Bezdíček  – Šturc (55. Pašek), Baranek

Branky FCHB: Šturc, Vohánka

Žluté karty FCHB: Bezdíček, Fišer
 
« ZačátekPředchozí71727374757677DalšíKonec »

Strana 72 z 77

Příští zápas - muži

Podzimní část skončila

Tabulka - muži

Okresní přebor mužů 2018-2019
  ZSk.B
TJ Petřvald1247:1733
2 FC H. Bludovice1255:3224
B. Doubrava1232:2324
B. F. Orlová1241:2723
Louky1233:2121
H. Žukov1136:2918
Sj Petřvald1238:2417
FK Těrlicko1129:2417
Sn Havířov1234:3615
10 B. Rychvald1219:519
11 V. Bohumín1225:417
12 G. Havířov128:721

Příští zápas - starší žáci

Podzimní část skončila

Příští zápas - st.přípravka

Podzimní část skončilabottom

Copyright © 2009 - 2019 FC Horní Bludovice