top
logo

Zimní příprava 2019
Další trénink mužů FCHB je na programu v úterý 26. 3. 2019 a v pátek 29. 3. 2019  v 17.00 hodin na obecním hřišti v Horních Bludovicích. Bližší informace se nacházejí v sekci Muži - tréninky.
Deluxe News Pro - Copyright 2009,2010 Monev Software LLC
FCHB poraženo!!! PDF Tisk Email
Úterý, 29 Září 2009 20:31
FK ČSAD Havířov - FC Horní Bludovice  4-2 (2-2)

K druhému venkovnímu utkání v řadě zajížděli naši fotbalisté na půdu ČSAD Havířov. Po jednoznačném vítězství proti Slavoji Rychvald a podle postavení v tabulce, byl tým FCHB pasován v tomto duelu do role favorita.

A nutno říci, že od úvodního hvizdu rozhodčího se ujali své role jak se patří. Hned v 5. minutě brankář domácích lovil míč ze své sítě poprvé. To se pravou stranou uvolnil Vohánka a jeho centr dopravil do brány Šturc. Hráči FCHB v té době působili sebejistým dojmem a svého soupeře nepouštěli ke slovu. Prvním varováním byla situace ve 22. minutě, kdy útočník domácích se řítil sám na branku Tvradíka. To netušil, že za ním dobíhá Timp a pohotovým skluzem mu míč vykopnul a odvrátil nebezpečí. Ve 25. minutě uhodilo opět na straně ČSAD. V pokutovém území byl nedovoleně zastaven Šturc a rozhodčí neváhal, a nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Vohánka. Zdálo se, že naši hráči mají vše pod kontrolou a průběh zápasu si pohlídají. To by, ale nesměli vytvářet školácké chyby. První z nich se dopustil ve 29. minutě zkušený Jasiok, který při rozehrávce ve svém obranném pásmu poslal míč přímo na kopačku domácího hráče, a ten už neměl problém bezmocného Tvrdíka překonat poprvé. Ve 36. minutě si domácí celek vytvořil další nebezpečnou šanci, ale tentokrát se skóre neměnilo. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za stavu 1-2 , vytvořil další hrubku Vohanka, který ve středu hřiště přišel o míč, a domácí hráč pohotovu střelou z 16 metrů prostřelil Tvardíka. První poločas skončil nerozhodně 2 -2.

Do druhého poločasu nastoupil tým FCHB beze změn v sestavě. Očekávalo se, že hráči z Bludovic strhnou vedení na svou stranu. Z jejich hry však byla patrná nervozita a nejistota. Nikdo neměl odvahu vzít otěže zápasu na své bedra a jedna nepřesná přihrávka střídala druhou. Evidentně bylo poznat, že role středního záložníka Vohánkovi vůbec nesvědčí. Proto se trenér Bariš rozhodl k prvnímu střídání. V 55. minutě šel na hřiště místo Šturce Pašek. Ten v prvních zápasech předváděl skvělé výkony a patřil mezi tahouny celého mužstva. Jak se později ukázalo měl menší zdravotní problémy, a proto nemohl nastoupit do hry od začátku utkání. V 57. minutě zlikvidoval Tvardík další nebezpečnou střelu domácích. Havířovští vycítili, že mají jedinečnou možnost tým FCHB porazit. V 59. minutě se na hřišti objevil Fišer, který nahradil Timpa. Pak přišla 63. minuta a hrubka ve středu hřiště. Tentokrát přišel o míč Pašek a domácí hráč vyslal nepříliš podařenou střelu směrem na Tvardíka. Míč se však před naším brankářem odrazil tak nešťastně, že úplně změnil směr letu a skončil v naši síti. ČSAD se tak podařil skvělý obrat. O 4 minuty později se na branku FCHB valil další nebezpečný útok. Tvardík však vyběhl z brány a pokus Havířova zmařil. Bohužel při tomto zákroku došlo k jeho zranění a do brány se postavil Kvapil. V 75. minutě nedovoleně zastavil Fišer pronikajícího hráče ČSAD v pokutovém území a byla z toho penalta, která uzavřela skóre celého duelu. Za stavu 4-2 se hráči z Bludovic snažili seč mohli, ale snížit natož srovnat se jim zápas už nepodařilo. V 86. minutě ještě Antonczyk nastřelil tyč, ale to bylo z naši strany vše.

Tento zápas naši fotbalisté nezvládli a připsali si na své konto první prohru v letošním ročníku. Nadále však vedou ligovou tabulku z jednobodovým náskokem před FK Těrlicko. Je zapotřebí vyvodit důsledky neúspěchu a připravit se na další náročný zápas, který se uskuteční již tuto neděli. Věříme, že hráči FCHB své fanoušky nezklamou a proti B.F. Doubrava na domácí půdě předvedou skvělou hru. FCHB do toho!!!!

Sestava FCHB:  Tvardík (67. Kvapil M.) – Jasiok, Směták, Zedník©, Timp (59. Fišer)  – Antonczyk, Dobřický, Vohánka, Bezdíček  – Šturc (55. Pašek), Baranek

Branky FCHB: Šturc, Vohánka

Žluté karty FCHB: Bezdíček, Fišer
 
Dorostenci opět bez bodů PDF Tisk Email
Úterý, 29 Září 2009 20:21
TJ Sokol Dolní Lutyně - FC Horní Bludovice (dorost) 7-2 (3-1)

Z mistrovského utkání sehraného na půdě Dolní Lutyně, jsme sice žádné body nedovezli, ale zápas naši dorostenci odehráli slušně. Hned v úvodu prvního poločasu jsme bohužel inkasovali dva slepené góly. Po dvaceti minutách utkání naši kluci začali tlačit svého soupeře krásnou kombinační hrou. Do poločasu jsme obdrželi sice ještě jednu branku, ale taky jsme dokázali snížit dravým Foltýnem, který podal jako celé mužstvo perfektní výkon. Škoda jen dvou neproměněných Ševčíkových tutovek. Mohlo se jít do šaten mnohem veseleji.

Ve druhé půli byli kluci bojovní a určitě zaskočili soupeře svým výkonem. Jenomže síly docházely a množily se chyby, z kterých padaly góly do naši sítě. Za stavu 5:1 jsme ještě snížili díky Macha. Na konečných 7-2 domácí upravili po hrubkách v naši obraně.

Naši dorostenci zanechali na hřišti všechny síly a dobrý pocit ze hry. Díky všem hráčům za výkon, ale i hráčům, kteří namohli nastoupit, ale přišli svým kamarádům fandit. Dík patří novému brankáři Veličkovi, který se zmocnil těžkého úkolu se ctí. Věříme, že zlepšená hra se projeví i v následujícím utkání, a dorostenci si připíší cenné body do ligové tabulky.

Sestava FCHB: Velička –  Ožana (10. Mikula), Sýkora, Košař, Jerga (80. Müller) – Bukovjan, Víšek, Sobol (80. Mitač) – Mach, Foltýn, Pisk (40. Ševčík)

Branky FCHB: Foltýn, Mach

Žluté karty FCHB: Pisk
 
Debakl dorostenců FCHB! PDF Tisk Email
Úterý, 29 Září 2009 20:16
FC Horní Bludovice – TJ DF Horní Suchá (dorost) 1-12 (0-9)

Domácí utkání našich dorostenců proti Horní Suché nedopadlo vůbec dobře. Po čtyřech minutách jsme prohrávali už 0:3 a naši kluci se sesypali jako prvňáčci ve škole. První poločas byl mizerný co do výkonu tak kombinace. Nehráli jsme, a jako by bylo jedno co se na hřišti děje. Po prvním poločase jsme prohrávali 0-9.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila. Dokázali jsme si vypracovat šance, a jedna z nich se ujala, když v pokutovém území byl faulován Pisk, který nařízený pokutový kop proměnil. Zdálo se, že kluci začali hrát konečně fotbal. Herní projev se podstatně zlepšil i když jsme obdrželi ještě další tři góly. Utkání nakonec skončilo hrozivým skóre 1:12. Je škoda, že kluci takové zápasy psychicky nezvládají.  Soutěž však pokračuje a je třeba se soustředit a bojovat v dalších utkáních.

Sestava FCHB: Hotový – Gvuzd, Košař, Jerga (25. Sýkora), Havlíček – Bukovjan (53. Svoboda), Kročil, Sobol, Mitač (34. Douša) – Mach, Pisk

Branky FCHB: Pisk
 
Proti Slavoji vítězně!!! PDF Tisk Email
Úterý, 22 Září 2009 06:05
Slavoj Rychvald - FC Horní Bludovice  0-3 (0-1)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli hráči FCHB na půdu Slavoje Rychvald. Ten v minulém kole překvapivě obral o všechny body tým ČSAD v  Havířově, a nebylo divu, že  bude chtít vyhrát i před domácím publikem. Naši hráči však byli proti.

Od úvodního hvizdu rozhodčího se do naši branky postavil talentovaný Miroslav Kvapil, který nahradil zraněného Tvardíka. Jak se později ukázalo, premiéra v dresu Bludovic mu vyšla náramně, když po celý zápas neinkasoval branku a udržel si čisté konto. Prvních 20 minut zápasu bylo oboustranně velmi opatrných. Za zmínku snad stojí pokusy Baranka a Vohánky, které skončily vedle brány domácích. Ve 23. minutě se o vzruch postaral Jarda Kvapil, ale jeho pokus domácí brankář kryl. Ve 30. minutě se ke střele z 22m odhodlal Vohánka, ale jeho pokus opět skončil těsně nad břevnem. Převaha našeho týmu se stupňovala. Ve 39. minutě se hráči FCHB dočkali. To se k přímému kopu postavil Zedník a ve vápně přesně našel Baranka. Ten, i když byl tísněn bránícím hráčem souboj ustál a poslal míč za záda bezmocného brankáře Slavoje. Ve 41. minutě se do nebezpečné akce dostali domácí hráči. Svou možnost ke srovnání skóre však zahodili a do šaten se šlo za stavu 0-1.

Do druhého poločasu nastupovali domácí se snahou vývoj zápasu změnit, ale to se jim nedařilo. V 53. minutě došlo v týmu FCHB k prvnímu střídání, kdy hřiště opustil Jarda Kvapil a místo něho se do hry zapojil Bezdíček. Slavoj se pokoušel vstřelit vyrovnávací branku, ale naše dobrá obranná hra jim dělala velké problémy. V 65. minutě místo Baranka nastoupil Fišer a jednalo se tak o další premiéru v dresu Bludovic. Převaha týmu FCHB začala být jednoznačná. Jeden útok střídal druhý a bylo jen otázkou času, kdy naši hráči vstřelí druhou branku. To se jim podařilo v 78. minutě, kdy střelu Vohánky domácí brankář jen vyrazil před sebe a dobíhající Fišer poslal míč za jeho záda. Za stavu 0-2 hráči Rychvaldu vsadili vše na útok, ale branku se jim vsítit nepodařilo. V 80. minutě nastřelili jen břevno Kvapilové brány. V 84. minutě přišel na hřiště Vítek, který nahradil Šturce. To už obrana Slavoje prakticky přestala existovat a bludovičtí měli několik skvělých příležitostí své vedení navýšit. Využili však jen jednu v poslední minutě, kdy konečný výsledek 0-3 stanovil Vohánka.

Hráči FCHB tak předvedli opět skvělý kolektivní výkon a po zásluze si z Rychvaldu odvezli všechny body domů. Vynikající premiéry v týmu si odbyli Mirek Kvapil a Lukáš Fišer, kteří ukázali, že budou pro tým přínosem. Jediné co naše hráče může mrzet jsou neproměněné brankové příležitosti, kterých v tomto zápase měli mnoho. I přes to výsledek 0-3 je krásný a je skvělou pozvánkou k sobotnímu šlágru kola, kdy náš tým nastoupí proti aspirantovi k postupu ČSAD Havířov. Věříme, že fanoušci FCHB svůj tým v tomto náročném duelu patřičně podpoří a pomůžou našim hráčům v cestě za vítězstvím.

Sestava FCHB:  Kvapil M. – Dobřický, Směták, Zedník©, Švirk  – Antonczyk, Kvapil J. (53. Bezdíček), Pašek, Šturc (84. Vítek)  – Vohánka, Baranek (65. Fišer)

Branky FCHB: Baranek, Fišer, Vohánka

Žluté karty FCHB: Antonczyk, Fišer
 
« ZačátekPředchozí7172737475767778DalšíKonec »

Strana 73 z 78

Příští zápas - muži

Podzimní část skončila

Tabulka - muži

Okresní přebor mužů 2018-2019
  ZSk.B
TJ Petřvald1247:1733
2 FC H. Bludovice1255:3224
B. Doubrava1232:2324
B. F. Orlová1241:2723
Louky1233:2121
H. Žukov1136:2918
Sj Petřvald1238:2417
FK Těrlicko1129:2417
Sn Havířov1234:3615
10 B. Rychvald1219:519
11 V. Bohumín1225:417
12 G. Havířov128:721

Příští zápas - starší žáci

Podzimní část skončila

Příští zápas - st.přípravka

Podzimní část skončilabottom

Copyright © 2009 - 2019 FC Horní Bludovice