top
logo


Přihlášení

Důležité vítězství FCHB! PDF Tisk Email
Pondělí, 14 Září 2009 16:25

FC Horní Bludovice – FK Bohumín B  2-1 (1-1)

V dalším mistrovském utkání  na půdu Bludovic zavítal rezervní tým FK Bohumín, který v dosavadním průběhu soutěže získal „pouze“ 3 body, a proto se dálo očekávat, že  si hráči hostujícího týmu budou chtít nějaké body odvézt domů.

Hráči FCHB začali utkání svižně a již v 5. minutě po gólu Baranka šli do vedení 1-0. Bohužel příliš nemysleli na zádní vrátka Martin Baranek vstřelil vedoucí branku FCHB.a v 7. minutě Švirk zastavil hostujícího hráče v pokutovém území faulem, a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Harwot a srovnal na 1-1. Vyrovnávací branka notně pomohla Bohumínu, který začal nebezpečně ohrožovat Tvardíkovou svatyni. Naši hráči jakoby měli svázané nohy a nemohli najít recept na dobře hrající hosty. Ve 22. minutě se zdařila hráčům FCHB krásná akce, kdy Antonczyk našel  ve vápně Baranka, ale ten hlavou těsně minul. Ve 26. minutě musel na opačné straně zasahovat Tvardík, který svým zákrokem zabránil, aby míč skončil za jeho zády. Hosté i nadále působili lepším dojmem a zvláště levá strana naši obrany měla velké problémy bohumínské hráče uhlídat. To přimělo trenéra Bariše, aby místo Švirka stáhl ze zálohy do obrany Dobřického. Domácí brankář Tvardík byl proti penaltě Harwota bezmocný.Ve 26.minutě měli bludovičtí nejlepší příležitost k tomu, aby strhli vedení na svou stranu. Antonczyk však tuto možnost nevyužil a poslal míč vedle prázdné brány. Do konce prvního poločasu měly ještě oba týmy několik šancí ke skórování, ale ani jednomu z nich se nepodařilo stav utkání změnit. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1-1.

Do druhého poločasu nastoupili hráči FCHB beze změn v sestavě. K prvnímu střídání došlo ve 48. minutě, kdy místo Švirka nastoupil Bezdíček. Ten měl za úkol vnést do našich řad více klidu. V této části hry se hrál zcela vyrovnaný duel. Při jedné z akcí hostí došlo ke zranění Tvardíka, a nastala otázka, zda bude schopen zápas odchytat do konce. V 58. minutě místo Kvapila nastoupil do středu zálohy Béreš. Bludovičtí si začali být vědomí, že čas je neúprosný, a pokud chtějí uspět, bude zapotřebí přidat ještě více úsilí a snahy v jejích hře.René Jasiok patří mezi opory mužstva. V 63. minutě měl dobrou příležitost ke vstřelení branky Vohánka, ale jeho hlavička nenašla svůj cíl. O minutu později Tvardík již nebyl schopen se svým zraněním pokračovat ve hře, a na jeho místo se do branky postavil Směták. V 68. minutě měl opět Vohánka obrovskou šanci upravit skóre ve prospěch FCHB, ale i tentokrát mířil hlavou vedle. V 70. minutě se však krásně uvolnil a vyslal tvrdou střelu na branku hostů. Tu brankář Bohumína vyrazil před sebe a dobíhající Béreš střelou k levé tyči poslal Bludovice do vedení 2-1. Po obdržené brance se na kopačky hostů dostavila nervozita a jejich akce již nebyly tak přesné a nebezpečné. Ve snaze hostů o vyrovnání se domácím začaly naskytovat další příležitosti k navýšení skóre. Žádna z nich však gólem neskončila, a tak stav utkání po závěrečném hvizdu rozhodčího zůstal nezměněn. Hráči FCHB si tak připsali na své konto velmi důležité vítězství a zisk tří bodů. Fanoušci je po zásluze odměnili potleskem a skandováním „hoši děkujem!“.

Naši fotbalisté v tomto utkání podali velmi dobrý a bojovný výkon, díky kterému i nadále kráčejí v soutěží bez ztráty bodů. Rezervní tým Bohumína v Bludovicích předvedl, že v letošním ročníku okresního přeboru se bude muset o vítězství tvrdě bojovat s každým soupeřem. My věříme, že naším fotbalistům v tomto boji hodně pomohou i fanoušci FCHB!!!!

Sestava FCHB: Tvardík (64. Směták) – Jasiok, Puček, Zedník©, Švirk (48. Bezdíček) – Antonczyk, Kvapil J. (58. Béreš), Pašek, Dobřický – Vohánka, Baranek
Branky FCHB: Baranek, Béreš
Žluté karty FCHB: Baranek, Kvapil J.
 
Rozhodl druhý poločas PDF Tisk Email
Úterý, 08 Září 2009 05:56
TJ Petřvald - FC  Horní Bludovice  3-5 (2-0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli hráči FCHB na půdu TJ Petřvald, a jelikož oba týmy zatím neztratili ani bod, očekával se dobrý fotbal.

Bludovičtí vstoupili do zápasu velmi aktivně a od začátku svého soupeře přehrávali. V 6. minutě si vytvořili dvě slibné brankové příležitosti, ale oba pokusy skončily nad brankou TJ. Poprvé se však radovali domácí, když v 16. minutě zahrával rohový kop Žáček, a s pomocí nešťastné hlavičky Švirka, pokořil brankáře Tvardíka. Za stavu 1-0 naši fotbalisté i nadále byli opticky lepším týmem na hřišti. Jedinou slabinou bylo zakončování slibných brankových situací. V 24. minutě po krásné kombinaci pravou stranou našel centr Baranka, ten však nedokázal hlavou míč usměrnit mezi tyče. V 36. minutě měl tentýž hráč další gólovku na kopačce. Tentokrát byl proti domácí brankář, který jeho střelu kryl. Osudnou byla pro tým FCHB 39. minuta, kdy Petřvald podnikl ojedinělou akci. Po střele Pavliska brankář Tvardík míč neudržel, a ten skončil za jeho zády. Domácí se ujali vedení 2-0 a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým bez Zedníka a Timpa. Na jejích místo se postavili Směták s Antonczykem. Bylo to docela zajímavé, až překvapivé střídání v provedení trenéra Bariše, ale jak se později ukázalo, bylo i vynucené, jelikož Zedník měl zdravotní potíže. Tým FCHB od začátku druhé půle vsadil vše na útok. Bezdíček si vyměnil role s Dobřickým, a společně se Smětákem vytvořil novou dvojici stoperů. V 50. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, kdy domácí po brejku šli dva na samotného Tvardíka. Ten však jejich úmysly přečetl a jejich příležitost zmařil. Tento okamžik patřil ke zlomovým v celém zápase. V 52. minutě se ke střele odhodlal Pašek, ale  jeho pokus brankář Petřvaldu zneškodnil. V 55. minutě se už skóre zápasu měnilo. Střídající Směták poslal jedovku směrem na branku TJ, míč se otřel o bránícího hráče a skončil v sítí. O minutu později se ujala střela Baranka a najednou bylo skóre srovnáno na 2-2. Bludovičtí měli prakticky svého soupeře na lopatkách, ale ten nechtěl svou kůži prodat lacino. V 65. minutě vyšel domácím brejk, a Chromík poslal opět domácí do vedení 3-2. Tento gól byl však pro Petřvald posledním. Hráči FCHB přidali ještě víc na obrátkách. V 72. minutě se jim vyvedla nádherná kombinace, na jejímž konci byl Antonczyk, který pohotově zakončil a srovnal stav na 3-3. V 80. minutě se pak Baranek ocitl sám před brankářem domácích, ale opět se mu nepodařilo míč dopravit za jeho záda. To v 82. minutě se do míče opřel Dobřický, a nádhernou střelou z dobrých 25 metrů do pravého růžku petřvaldské brány poslal Bludovice poprvé do vedení. V 85. minutě trenér Bariš sáhl k poslednímu střídaní, kdy místo Baranka šel do hry Vítek. Domácí se ještě snažili srovnat a měli k tomu blízko v 88. minutě, ale jejich pokus Tvardík kryl. Hned na to v 89. minutě se k míči dostal střídající Vítek,  který krásným lobem upravil skóre na konečných 5-3 ve prospěch týmu FCHB.

Bylo to velmi zajímavé utkání, které se muselo líbit. Hráčům FCHB se v prvním poločase nedařilo přesně zakončit. Po změně stran však přidali ještě víc na bojovnosti a důrazu, a odměnou jim byly vstřelené branky, tři body ze soupeřova hřiště, a vedení v tabulce okresního přeboru. Tento zápas byl skvělou pozvánkou na domácí duel, ve kterém v neděli od 16.30 hostíme rezervu Bohumína.

Sestava FCHB: Tvardík  – Jasiok, Dobřický, Zedník (45.Směták), Švirk – Timp (45.Antonczyk), Pašek, Bezdíček, Zdražil – Vohánka, Baranek (85. Vítek)
Branky FCHB: Směták, Baranek, Antonczyk, Dobřický, Vítek
Žluté karty FCHB: Švirk
 
Dorostenci opět bez bodů PDF Tisk Email
Čtvrtek, 10 Září 2009 18:31
Slavoj Rychvald - FC Horní Bludovice (dorost)  6-0 (2-0)

Třetí mistrovský zápas pro nás opět nedopadl dobře. Kluci předvedli bojovný výkon, a hlavně v prvním poločase soupeře trápili dobrou obrannou hrou. Díky nedisciplinovanosti některých hráčů, kteří dali přednost oslavám Dne Horníků místo zápasu, se museli naši kluci trápit pouze v jedenácti. Výsledkem toho byl druhý poločas, který naši dorostenci nevydrželi fyzicky. Svou bojovností však udrželi vcelku slušný výsledek proti vedoucímu mužstvu tabulky. Mnoho brankových příležitostí si náš tým nevypracoval, jelikož se soustředil na obranou hru. Celá jedenáctka podala slušný výkon a bylo vidět, že když chtějí hrát, tak to docela jde. Se dvěma zraněnými hráči v poli, kterým za předvedenou hru děkujeme, byl náš celek oslaben až příliš. Doufáme, že už následující utkání proti B.Rychvald přinese naším dorostencům tolik toužebné vítězství.

Sestava FCHB: Hotový - Sýkora, Gvuzd, Müller, Ožana, Jerga – Ševčík, Janoštík, Kročil, Víšek - Foltýn
Žluté karty FCHB: Gvuzd
 
Vítězství po skvělé hře! PDF Tisk Email
Pondělí, 31 Srpen 2009 17:07
FC  Horní Bludovice – Slovan Záblatí 4-0 (2-0)

V neděli odpoledne mohli fanoušci zhlédnout nádherný fotbal v podání hráčů FCHB. Jejích soupeřem byl tým Záblatí, který ještě minulý rok hrával I.B třídu.

Naši fotbalisté vstoupili do utkání s chutí, a bylo poznat, že chtějí odčinit ne příliš vydařený středeční zápas okresního poháru v Petřvaldě. Hned v prvních minutách si vytvořili několik slibných situací ke skórování, ale míč za soupeřova záda se jim nepodařilo dostat. V 5. minutě se zranil Jarda Kvapil a na jeho místo přišel Bezdíček. Naši fotbalisté i přes to nadále nebezpečně hrozili soupeřově bráně. Ve 22. minutě udeřilo poprvé, kdy se pravou stranou prohnal Baranek a nádherným centrem posadil míč na hlavu Vohánky, který neměl problém se zakončením, a FCHB šlo do vedení 1-0. Ve 24. minutě se do obrovské šance dostal Timp, ale při zakončení mu chybělo trochu štěstí. Domácí fotbalisté byli pořád velmi aktivní, a obrana hostů měla problémy s uhlídáním útočné dvojice Vohánka – Baranek. Často si vypomáhali fauly, a následné přímé kopy v podání Mirka Zedníka znamenaly velké ohrožení branky Záblatí. Ve 29. minutě divákům předvedl krásný únik René Jasiok, který i zakončil, ale jeden z obránců hostí odkopl míč z brankové čáry, a dal hostujícím ještě naději na dobrý výsledek. Ve 32. minutě po přímém kopu měl gól na kopačce Vohánka, ale i on bohužel nezvýšil náskok domácích. Po dalším faulu na Baranka se k míči opět postavil Zedník, ale jeho střelu zastavilo břevno. Psala se 38. minuta, kdy hosté měli největší příležitost v prvním poločase, ale jejich akce skončila na tyči Tvrdíkovy branky. Hned z následného protiútoku Baranek poslal opět výstavní centr na volného Bezdíčka, a ten hlavou poslal míč za záda gólmana hostí, a bylo to 2 – 0. Do konce poločasu se hrál neustále útočný fotbal, ale ani jednomu z celků se už nepodařilo skóre změnit.

Do druhého poločasu vstoupil tým FCHB s chutí vstřelit svému soupeři uklidňující třetí branku. Nejblíže k tomu měl v 52. minutě Martin Baranek, ale tentokrát místo nahrávky zkusil zakončení, a dobře chytající gólman hostí jeho pokus kryl. V 60. minutě se skóre už měnilo, kdy krásnou akci zakončil gólem na 3-0 Vohánka. Tato branka dala do řad domácích potřebný klid. V 66. minutě došlo ke střídaní, kdy místo Wojnara nastoupil Zdražil, a o tři minuty později místo Jasioka přišel Antonczyk. Hráči FCHB byli pořád při chuti, a diváci je hnali do předu. V 80. minutě upravil stav utkání na konečných 4 - 0  Karel Vohánka, který touto brankou dovršil svůj hattrick, a skvěle se uvedl při své premiéře v barvách Bludovic.  Ve zbývajících 10 minutách zápasu si domácí vytvořili několik slibných brankových příležitosti, ale skórovat se jim nepodařilo. V úplném závěru hosté ještě prověřili Tvrdíka, ale ten si již čisté konto nenechal vzít.

Hráči FCHB předvedli svým fanouškům nádherný fotbal, kterému nechybělo nasazení, rychlost, bojovnost a branky. Ti, kteří se na zápas do Bludovic přišli  podívat určitě nelitovali. Věřme, že naši hráči budou v předvedeném výkonu pokračovat, a fanoušci je v domácích zápasech, ale i venku, patřičně povzbudí.  FCHB do toho!!!

Sestava FCHB:  Tvardík – Švirk, Puček, Zedník ©, Jasiok (69. Antonczyk) – Wojnar (66. Zdražil), Kvapil J. (5. Bezdíček), Pašek, Timp  –  Baranek, Vohánka
Branky FCHB: Vohánka 3, Bezdíček
Žluté karty FCHB: Bezdíček
 
« ZačátekPředchozí71727374757677DalšíKonec »

Strana 74 z 77

Příští zápas - muži

Neděle, 27. květen 2018  v 17:00 
Okresní přebor mužů 2017-2018
FC H. Bludovice
FC H. Bludovice
VS H. Žukov
H. Žukov
Statistika sezóny
Předchozí vzájemný zápas 19.8.2017
Okresní přebor mužů 2017-2018
H. Žukov - FC H. Bludovice   3:5

Tabulka - muži

Okresní přebor mužů 2017-2018
  ZSk.B
Sn Záblatí1757:2145
2 FC H. Bludovice1761:2738
TJ Petřvald1744:2335
Louky1737:3234
FK Těrlicko1753:3427
H. Žukov1744:4222
B. Rychvald1727:3622
Sj Petřvald1734:3120
G. Havířov1741:4818
10 B. F. Orlová1723:4613
11 Sn Havířov1733:4812
12 V. Bohumín1721:874

Příští zápas - starší žáci

Neděle, 27. květen 2018  v 14:30 
Okresní přebor starší žáci 2017-2018
Horní Bludovice
Horní Bludovice
VS Horní Žukov
Horní Žukov

Příští zápas - ml.přípravka

Pondělí, 21. květen 2018  v 17:00 
Okresní soutěž mladších přípravek 2017-2018
D. Datyně
D. Datyně
VS FC H. Bludovice
FC H. Bludovice
(v Dolních Datyních)bottom

Copyright © 2009 - 2018 FC Horní Bludovice