top
logo

Zimní příprava 2019
Další trénink mužů FCHB je na programu v úterý 26. 3. 2019 a v pátek 29. 3. 2019  v 17.00 hodin na obecním hřišti v Horních Bludovicích. Bližší informace se nacházejí v sekci Muži - tréninky.
Deluxe News Pro - Copyright 2009,2010 Monev Software LLC
S Doubravou smírně PDF Tisk Email
Úterý, 22 Září 2009 21:51
FC Horní Bludovice – B.F. Doubrava (dorost)  3-3 (3-1)

S hodně obměněnou sestavou nastoupili dorostenci FCHB do mistrovského utkání s týmem Doubravy. A začali pěkně od podlahy. Už ve 2. minutě se trefil Michael Mach a bylo to 1:0. Pěknou kombinační hrou přehrávali hostující hráče a další branky byly zákonitým vyústěním herní převahy. Ve 13. minutě se podruhé trefil Mach. Po nedorozumění v obraně sice hosté snížili na 2:1, ale byl to opět Mach, který ve 29. minutě zkompletoval svůj hattrick. Domácí byli v prvním poločase jasně lepším týmem.

Do druhého poločasu však hosté nastoupili jako vyměnění a neustálým tlakem si začali vytvářet i gólové šance. Nutno říct, že jim to umožnili hlavně hráči Bludovic, kteří nevydrželi tempo z prvního poločasu a odpadli fyzicky. Hosté snížili na 3:2 a stále si vytvářeli další příležitosti. Nakonec se jim v 87. minutě podařilo vyrovnat na 3:3.

Sestava FCHB: Hotový – Gvuzd, Košař, Janoštík (72. Mikula), Mach – Bukovjan (56. Kročil), Víšek, Foltýn (64. Sabol), Sýkora -  Jerga,  Pisk (68. Velička)

Branky FCHB: Mach 3

Žluté karty FCHB: Víšek, Pisk, Mach
 
První body dorostenců FCHB! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 17 Září 2009 20:35
Baník Rychvald - FC Horní Bludovice (dorost)  1-3 (0-3)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli naši dorostenci do Rychvaldu s chutí, získat první tři body proti místnímu Baníku. Sestavu tvořili kluci, kteří mají zájem hrát fotbal a to bylo na hřišti i znát.

První poločas vyzněl jednoznačně v náš prospěch, kdy se nám podařilo vsítit tři branky a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Góly za FCHB postupně vsítili Mach, Ševčík a Foltýn.

Ve druhém poločase bohužel kluci opět neuposlechli rady trenérů a začali si na hřišti dělat co chtěli. Samovolně si přehazovali místa v sestavě, jelikož každý si chtěl dát gól. Hra našeho mužstva tím byla hodně poznamenaná někdy až zoufalá. Nekázni a nedisciplinovaností jsme se museli strachovat o výsledek. Po obdržené první brance nás soupeř doslova převálcoval a jen díky skvělým zákrokům brankáře Hotového výsledek zůstal nezměněn. FCHB mělo taky příležitosti ke vstřelení branky, ale Kročil je nedokázal proměnit.

Škoda, že kluci nedokázali udržet herní disciplínu a neřídili se pokyny trenérů po celý zápas. Výsledek totiž mohl být ještě lepší. A tak spokojenost zůstává pouze z bodovým ziskem. V neděli čeká dorostence domácí zápas proti Doubravě. Pokud ale předvedou to, co ve druhém poločase zápasu proti Rychvaldu, tak s dobrým výsledkem nemůžou počítat.

Sestava FCHB: Hotový – Gvuzd, Jerga, Ožana (45. Svoboda), Víšek, Muller – Kročil, Foltýn, Janoštík, – Mach, Ševčík (45. Velička)

Branky FCHB: Mach, Ševčík, Foltýn

Žluté karty FCHB: Jerga
 
Důležité vítězství FCHB! PDF Tisk Email
Pondělí, 14 Září 2009 16:25

FC Horní Bludovice – FK Bohumín B  2-1 (1-1)

V dalším mistrovském utkání  na půdu Bludovic zavítal rezervní tým FK Bohumín, který v dosavadním průběhu soutěže získal „pouze“ 3 body, a proto se dálo očekávat, že  si hráči hostujícího týmu budou chtít nějaké body odvézt domů.

Hráči FCHB začali utkání svižně a již v 5. minutě po gólu Baranka šli do vedení 1-0. Bohužel příliš nemysleli na zádní vrátka Martin Baranek vstřelil vedoucí branku FCHB.a v 7. minutě Švirk zastavil hostujícího hráče v pokutovém území faulem, a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Harwot a srovnal na 1-1. Vyrovnávací branka notně pomohla Bohumínu, který začal nebezpečně ohrožovat Tvardíkovou svatyni. Naši hráči jakoby měli svázané nohy a nemohli najít recept na dobře hrající hosty. Ve 22. minutě se zdařila hráčům FCHB krásná akce, kdy Antonczyk našel  ve vápně Baranka, ale ten hlavou těsně minul. Ve 26. minutě musel na opačné straně zasahovat Tvardík, který svým zákrokem zabránil, aby míč skončil za jeho zády. Hosté i nadále působili lepším dojmem a zvláště levá strana naši obrany měla velké problémy bohumínské hráče uhlídat. To přimělo trenéra Bariše, aby místo Švirka stáhl ze zálohy do obrany Dobřického. Domácí brankář Tvardík byl proti penaltě Harwota bezmocný.Ve 26.minutě měli bludovičtí nejlepší příležitost k tomu, aby strhli vedení na svou stranu. Antonczyk však tuto možnost nevyužil a poslal míč vedle prázdné brány. Do konce prvního poločasu měly ještě oba týmy několik šancí ke skórování, ale ani jednomu z nich se nepodařilo stav utkání změnit. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1-1.

Do druhého poločasu nastoupili hráči FCHB beze změn v sestavě. K prvnímu střídání došlo ve 48. minutě, kdy místo Švirka nastoupil Bezdíček. Ten měl za úkol vnést do našich řad více klidu. V této části hry se hrál zcela vyrovnaný duel. Při jedné z akcí hostí došlo ke zranění Tvardíka, a nastala otázka, zda bude schopen zápas odchytat do konce. V 58. minutě místo Kvapila nastoupil do středu zálohy Béreš. Bludovičtí si začali být vědomí, že čas je neúprosný, a pokud chtějí uspět, bude zapotřebí přidat ještě více úsilí a snahy v jejích hře.René Jasiok patří mezi opory mužstva. V 63. minutě měl dobrou příležitost ke vstřelení branky Vohánka, ale jeho hlavička nenašla svůj cíl. O minutu později Tvardík již nebyl schopen se svým zraněním pokračovat ve hře, a na jeho místo se do branky postavil Směták. V 68. minutě měl opět Vohánka obrovskou šanci upravit skóre ve prospěch FCHB, ale i tentokrát mířil hlavou vedle. V 70. minutě se však krásně uvolnil a vyslal tvrdou střelu na branku hostů. Tu brankář Bohumína vyrazil před sebe a dobíhající Béreš střelou k levé tyči poslal Bludovice do vedení 2-1. Po obdržené brance se na kopačky hostů dostavila nervozita a jejich akce již nebyly tak přesné a nebezpečné. Ve snaze hostů o vyrovnání se domácím začaly naskytovat další příležitosti k navýšení skóre. Žádna z nich však gólem neskončila, a tak stav utkání po závěrečném hvizdu rozhodčího zůstal nezměněn. Hráči FCHB si tak připsali na své konto velmi důležité vítězství a zisk tří bodů. Fanoušci je po zásluze odměnili potleskem a skandováním „hoši děkujem!“.

Naši fotbalisté v tomto utkání podali velmi dobrý a bojovný výkon, díky kterému i nadále kráčejí v soutěží bez ztráty bodů. Rezervní tým Bohumína v Bludovicích předvedl, že v letošním ročníku okresního přeboru se bude muset o vítězství tvrdě bojovat s každým soupeřem. My věříme, že naším fotbalistům v tomto boji hodně pomohou i fanoušci FCHB!!!!

Sestava FCHB: Tvardík (64. Směták) – Jasiok, Puček, Zedník©, Švirk (48. Bezdíček) – Antonczyk, Kvapil J. (58. Béreš), Pašek, Dobřický – Vohánka, Baranek
Branky FCHB: Baranek, Béreš
Žluté karty FCHB: Baranek, Kvapil J.
 
Rozhodl druhý poločas PDF Tisk Email
Úterý, 08 Září 2009 05:56
TJ Petřvald - FC  Horní Bludovice  3-5 (2-0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli hráči FCHB na půdu TJ Petřvald, a jelikož oba týmy zatím neztratili ani bod, očekával se dobrý fotbal.

Bludovičtí vstoupili do zápasu velmi aktivně a od začátku svého soupeře přehrávali. V 6. minutě si vytvořili dvě slibné brankové příležitosti, ale oba pokusy skončily nad brankou TJ. Poprvé se však radovali domácí, když v 16. minutě zahrával rohový kop Žáček, a s pomocí nešťastné hlavičky Švirka, pokořil brankáře Tvardíka. Za stavu 1-0 naši fotbalisté i nadále byli opticky lepším týmem na hřišti. Jedinou slabinou bylo zakončování slibných brankových situací. V 24. minutě po krásné kombinaci pravou stranou našel centr Baranka, ten však nedokázal hlavou míč usměrnit mezi tyče. V 36. minutě měl tentýž hráč další gólovku na kopačce. Tentokrát byl proti domácí brankář, který jeho střelu kryl. Osudnou byla pro tým FCHB 39. minuta, kdy Petřvald podnikl ojedinělou akci. Po střele Pavliska brankář Tvardík míč neudržel, a ten skončil za jeho zády. Domácí se ujali vedení 2-0 a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým bez Zedníka a Timpa. Na jejích místo se postavili Směták s Antonczykem. Bylo to docela zajímavé, až překvapivé střídání v provedení trenéra Bariše, ale jak se později ukázalo, bylo i vynucené, jelikož Zedník měl zdravotní potíže. Tým FCHB od začátku druhé půle vsadil vše na útok. Bezdíček si vyměnil role s Dobřickým, a společně se Smětákem vytvořil novou dvojici stoperů. V 50. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, kdy domácí po brejku šli dva na samotného Tvardíka. Ten však jejich úmysly přečetl a jejich příležitost zmařil. Tento okamžik patřil ke zlomovým v celém zápase. V 52. minutě se ke střele odhodlal Pašek, ale  jeho pokus brankář Petřvaldu zneškodnil. V 55. minutě se už skóre zápasu měnilo. Střídající Směták poslal jedovku směrem na branku TJ, míč se otřel o bránícího hráče a skončil v sítí. O minutu později se ujala střela Baranka a najednou bylo skóre srovnáno na 2-2. Bludovičtí měli prakticky svého soupeře na lopatkách, ale ten nechtěl svou kůži prodat lacino. V 65. minutě vyšel domácím brejk, a Chromík poslal opět domácí do vedení 3-2. Tento gól byl však pro Petřvald posledním. Hráči FCHB přidali ještě víc na obrátkách. V 72. minutě se jim vyvedla nádherná kombinace, na jejímž konci byl Antonczyk, který pohotově zakončil a srovnal stav na 3-3. V 80. minutě se pak Baranek ocitl sám před brankářem domácích, ale opět se mu nepodařilo míč dopravit za jeho záda. To v 82. minutě se do míče opřel Dobřický, a nádhernou střelou z dobrých 25 metrů do pravého růžku petřvaldské brány poslal Bludovice poprvé do vedení. V 85. minutě trenér Bariš sáhl k poslednímu střídaní, kdy místo Baranka šel do hry Vítek. Domácí se ještě snažili srovnat a měli k tomu blízko v 88. minutě, ale jejich pokus Tvardík kryl. Hned na to v 89. minutě se k míči dostal střídající Vítek,  který krásným lobem upravil skóre na konečných 5-3 ve prospěch týmu FCHB.

Bylo to velmi zajímavé utkání, které se muselo líbit. Hráčům FCHB se v prvním poločase nedařilo přesně zakončit. Po změně stran však přidali ještě víc na bojovnosti a důrazu, a odměnou jim byly vstřelené branky, tři body ze soupeřova hřiště, a vedení v tabulce okresního přeboru. Tento zápas byl skvělou pozvánkou na domácí duel, ve kterém v neděli od 16.30 hostíme rezervu Bohumína.

Sestava FCHB: Tvardík  – Jasiok, Dobřický, Zedník (45.Směták), Švirk – Timp (45.Antonczyk), Pašek, Bezdíček, Zdražil – Vohánka, Baranek (85. Vítek)
Branky FCHB: Směták, Baranek, Antonczyk, Dobřický, Vítek
Žluté karty FCHB: Švirk
 
« ZačátekPředchozí7172737475767778DalšíKonec »

Strana 74 z 78

Příští zápas - muži

Podzimní část skončila

Tabulka - muži

Okresní přebor mužů 2018-2019
  ZSk.B
TJ Petřvald1247:1733
2 FC H. Bludovice1255:3224
B. Doubrava1232:2324
B. F. Orlová1241:2723
Louky1233:2121
H. Žukov1136:2918
Sj Petřvald1238:2417
FK Těrlicko1129:2417
Sn Havířov1234:3615
10 B. Rychvald1219:519
11 V. Bohumín1225:417
12 G. Havířov128:721

Příští zápas - starší žáci

Podzimní část skončila

Příští zápas - st.přípravka

Podzimní část skončilabottom

Copyright © 2009 - 2019 FC Horní Bludovice