Baník OKD Doubrava vs FC Horní Bludovice

Datum a čas konání: 26.10.2024 14:30

Viktorie padla

FC Horní Bludovice – TJ Viktorie Bohumín 5:1 (2:1)

Fotbalisté FC Horní Bludovice ani ve třetím utkání soutěže nezaváhali a rozstříleli svého soupeře 5:1. Celkové skóre utkání mohlo být daleko vyšší, protože domácí hráči nevyužili spoustu dalších šancí. Bludovičtí fotbalisté byli lepším týmem, byli daleko fotbalovější než jejich soupeř a vysoké vítězství je naprosto zasloužené.

V prvním poločase domácí na svého soupeře vlétli, ale nevyužili své dvě vyložené šance. Fotbalový zákon ,,nedáš - dostaneš“ stále platí a soupeř hned z protiútoku, kdy dlouhý míč propadl za obranu domácích, skóroval a ujal se vedení. Hráčům Bludovic chvíli trvalo, než se oklepali, a uklidnění přinesly v rozsahu 10 minut dvě branky Denise Poskiera. Bohumín hrozil nakopávanými míči a ze standardních situací. Co dokázali domácí hráči zahodit, bylo až neskutečné.

Do druhé půle nastoupily Bludovice s cílem, definitivně zlomit svého soupeře třetí brankou. Hosté postupem času vypadali unavenějším dojmem a domácí udeřili po vhodném prostřídání, kdy se do hry dostaly čerstvé rychlostní typy a to rozhodlo. V 50. minutě přinesla uklidnění branka Frederika Volného a po dalších nevyužitých šancích, přišla v 70. minutě branka Denise Poláška a konečný brankový účet vystavil v 84. minutě Michal Mikulec.

Utkání zhodnotil i trenér FCHB Radek Zábranský – „Začátek zápasu vypadal z naší strany hodně vlažně a i přes dvě šance mě připadalo, že kluci trochu soupeře podcenili a mysleli si, že vítězství přijde, tak nějak automaticky a samo. Hned v úvodu jsme však dostali facku. Soupeř po nakopnutém míči skóroval a kluci, byli chvíli opaření. To, co však nedáme, je nepochopitelné!!! Kolik tutovek jsme si poté vypracovali, ale nic neskončilo v bráně. Naštěstí jsme díky zlepšenému pohybu a zásluhou Denise zápas během 15 minut otočili a to rozhodlo. Druhá půle byla z naší strany lepší, a nakonec jsme vstřelili další tři branky, a zápas s přehledem dovedli do vítězného konce. Stále nás však trápí některé zbytečné chyby, na kterých budeme pracovat. Každopádně klukům s Filipem děkujeme. Otočili zápas a pokud by využili další své šance, mohl se výsledek blížit k dvojcifernému číslu. Příští neděli hrajeme doma s Rychvaldem, což už bude daleko jiný soupeř. Děkujeme všem fanouškům za podporu a přízeň“

Branky FCHB: Poskier 2, Volný, Mikulec, Polášek

Sestava FCHB: Ryszka - Przywara, Schindler (46. Tyrlík), M. Zika, Slivka (69. Dolák) – R. Zika, Mikulec, Dorozlo (46. Polášek), Volný – Béreš (69. Mrozek), Poskier (76. Dvořák)

Rozhodčí: Vališ – Mbaye, Stejskal